Fermer
art_track
10
News
chevron_right
15
Order of play / Results
chevron_right
5
Men Rankings
chevron_right
13
Women Rankings
chevron_right
7
Tournaments
chevron_right
11
Videos
chevron_right
5
Photos
gamepad
5
Prediction Game
chevron_right
14
My info
chevron_right
8
Matches to bet
chevron_right
11
My prediction
chevron_right
8
Rankings
chevron_right
14
Rules
forum
7
Forum & discussions
account_circle
Log In
Register
menu
person
Prediction game
3
Forum
Kirjaudu sisään
Register
Order of play / Results
Order of play
lauantai 4 toukokuu
sunnuntai 5 toukokuu (begin at 04:00)
Results
lauantai 4 toukokuu
perjantai 3 toukokuu
torstai 2 toukokuu
keskiviikko 1 toukokuu
Tournaments
Playing tournaments
Madrid
Cagliari
Aix en Provence
Madrid
Lleida
Saint-Malo
Upcoming tournaments
Rome
Bordeaux
Turin
Rome
Parme
Paris
Search a tournament
Tournaments
Men (ATP)
Women (WTA)
Billie Jean King Cup 2024
Billie Jean King Cup 2023
Open d'Australie 2024
Sinner / Sabalenka
Roland Garros 2024
From 26 toukokuu to 9 kesäkuu
Wimbledon 2024
From 1 to 14 heinäkuu
US Open 2024
From 26 elokuu to 8 syyskuu
Challengers 2024
Playing tournaments
Guangzhou
Porto Alegre
Anapoima
Sabadell
Xalapa
Santa Margherita Di Pula 6
Nottingham 2
Bonita Springs
Gifu
Wiesbaden
Lopota 2
Boca Raton 2
Santa Margherita Di Pula 6
Anapoima
Hammamet 7
Yecla
Nottingham 2
Upcoming tournaments
Mauthausen
Wuxi
Francavilla
Prague 1
Santos
Varnamo
Valldoreix
Trelew
Kursumlijska Banja
Trnava
Zephyrhills
Prague
Fukuoka
Saint-Gaudens
Luan
Sopo
Platja d'Aro
Bastad
Rankings
Men (ATP)
Official
Live
Race
By country: France
Youth (-23)
Youth (-23) (France)
Challenger Race
Women (WTA)
Official
Live
Race
By country: France
Youth (-21)
Youth (-21) (France)
Increase
Holger Rune
+920
Stefanos Tsitsipas
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Decrease
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Novak Djokovic
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Videos
Categories
Funny
Interviews
Matches
News
Hot shots
Off-court
Most popular this week
Rafael Nadal upea voitto Alex De Minauria vastaan! | Madrid 2024 kohokohdat
Tunteikas hetki Nadalille. Tässä ovat kohokohdat hänen Madridin jäähyväisottelustaan Leheckaa vastaan.
Muistoja - Kun Federer voitti tennishistorian ainoan sinisen saven mestaruuden. Tässä kohokohdat hänen Madridin 2012 finaalistaan Berdychiä vastaan.
Rafael Nadal vs Pedro Cachin 3-tuntinen trilleri! | Madrid 2024 ottelun kohokohdat
Last video
03:02
Submit a video
Players
Men
Full list
By country: France
Women
Full list
By country: France
Search a player
Head to head of the day
vs
vs
Performance of the day
Damas d. Collarini
3/0, ab
420 rank difference
Suosio
Rafael Nadal
48,115 Fans
Novak Djokovic
43,786 Fans
Roger Federer
41,181 Fans
Alexander Zverev
25,115 Fans
Carlos Alcaraz
22,201 Fans
Full ranking
Suosio
Simona Halep
11,309 Fans
Iga Swiatek
10,194 Fans
Serena Williams
10,189 Fans
Garbiñe Muguruza
8,429 Fans
Angelique Kerber
8,351 Fans
Full ranking
4
1
15
Galan D
4
6
30
Musetti L
4
00
Vacherot V
1
00
Tabilo A
4
6
3
A
Boisson L
4
1
6
40
Cornet A
Today
I.Swiatek
at 18:30
A.Sabalenka
2019
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1973
1972
1971
1970
1969
1968
Queen's 2019
ATP 500 - From 17 to 23 kesäkuu
15:48:18
18°C
view_headline
Order of play / Results
view_headline
Draw
info_outline
Info
comment
Analyses
view_headline
Qualifications
Info
Official name
Fever-Tree Championships
Kaupunki
Londres, Great Britain
Paikka
Queen's Club
Luokka
ATP 500
Pinta
Ruoho (Ulko-)
Päivämäärä
From 17 to 23 kesäkuu 2019 (7 days)
Qualifications
lauantai 15 kesäkuu
Palkintosumma
2,116,915 €
Website
www.lta.org.uk/fans-major-events/AEGON-British-Tennis-Series/AEGON-Championships/
Prize list
2023
Alcaraz C
d.
De Minaur A
64 64
2022
Berrettini M
d.
Krajinovic F
75 64
2021
Berrettini M
d.
Norrie C
64 67
5
63
2019
Lopez F
d.
Simon G
62 67
4
76
2
2018
Cilic M
d.
Djokovic N
57 76
4
63
2017
Lopez F
d.
Cilic M
46 76
2
76
8
2016
Murray A
d.
Raonic M
67
5
64 63
2015
Murray A
d.
Anderson K
63 64
2014
Dimitrov G
d.
Lopez F
67
8
76
1
76
6
2013
Murray A
d.
Cilic M
57 75 63
2012
Cilic M
d.
Nalbandian D
67
0
43 ab
2011
Murray A
d.
Tsonga J
36 76
2
64
2010
Querrey S
d.
Fish M
76
3
75
2009
Murray A
d.
Blake J
75 64
2008
Nadal R
d.
Djokovic N
76
6
75
2007
Roddick A
d.
Mahut N
46 76
7
76
2
2006
Hewitt L
d.
Blake J
64 64
2005
Roddick A
d.
Karlovic I
76
7
76
4
2004
Roddick A
d.
Grosjean S
76
4
64
2003
Roddick A
d.
Grosjean S
63 63
2002
Hewitt L
d.
Henman T
46 61 64
2001
Hewitt L
d.
Henman T
76
3
76
3
2000
Hewitt L
d.
Sampras P
64 64
1999
Sampras P
d.
Henman T
67
1
64 76
4
1998
Draper S
d.
Tieleman L
76
5
64
1997
Philippoussis M
d.
Ivanisevic G
75 63
1996
Becker B
d.
Edberg S
64 76
3
1995
Sampras P
d.
Forget G
76
3
76
6
1994
Martin T
d.
Sampras P
76
4
76
4
1993
Stich M
d.
Ferreira W
63 64
1992
Ferreira W
d.
Matsuoka S
63 64
1991
Edberg S
d.
Wheaton D
62 63
1990
Lendl I
d.
Becker B
63 62
1989
Lendl I
d.
Van Rensburg C
46 63 64
1988
Becker B
d.
Edberg S
61 36 63
1987
Becker B
d.
Connors J
67 63 64
1986
Mayotte T
d.
Connors J
64 21 ab
1985
Becker B
d.
Kriek J
62 63
1984
McEnroe J
d.
Shiras L
61 36 62
1983
Connors J
d.
McEnroe J
63 63
1982
Connors J
d.
McEnroe J
75 63
1981
McEnroe J
d.
Gottfried B
76 75
1980
McEnroe J
d.
Warwick K
63 61
1979
McEnroe J
d.
Pecci Sr. V
67 61 61
1978
Roche T
d.
McEnroe J
86 97
1977
Ramirez R
d.
Cox M
97 75
1973
Nastase I
d.
Taylor R
98 63
1972
Connors J
d.
Paish J
62 63
1971
Smith S
d.
Newcombe J
86 63
1970
Laver R
d.
Newcombe J
64 63
1969
Stolle F
d.
Newcombe J
63 2220
Palkintosumma
Voittaja
500 Points
381,760 €
Lopullinen
300 Points
172,100 €
1/2 lopullinen
180 Points
81,530 €
Neljännesvälierä
90 Points
39,340 €
2. kierros
45 Points
20,060 €
1. kierros
0 Points
11,035 €
Share
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seeds
1
Tsitsipas S
Neljännesvälierä
2
Anderson K
2. kierros
3
Del Potro J
2. kierros
4
Medvedev D
1/2 lopullinen
5
Cilic M
2. kierros
6
Raonic M
Neljännesvälierä
7
Wawrinka S
2. kierros
8
Auger-Aliassime F
1/2 lopullinen
Top 5
+ all
1
Atleti4
22
pts
2
jimileborgne
21
pts
3
heisenberg1
20
pts
4
jakopet
20
pts
5
Mitsy
20
pts
Participer
736
missing translations
Please help us to translate TennisTemple