Fermer
art_track
7
News
chevron_right
12
Order of play / Results
chevron_right
11
Men Rankings
chevron_right
12
Women Rankings
chevron_right
5
Tournaments
chevron_right
7
Videos
chevron_right
7
Photos
gamepad
10
Prediction Game
chevron_right
15
My info
chevron_right
12
Matches to bet
chevron_right
5
My prediction
chevron_right
15
Rankings
chevron_right
9
Rules
forum
15
Forum & discussions
account_circle
Log In
Register
menu
person
Prediction game
5
Forum
Kirjaudu sisään
Register
Order of play / Results
Order of play
lauantai 11 toukokuu
Results
lauantai 11 toukokuu
perjantai 10 toukokuu
torstai 9 toukokuu
keskiviikko 8 toukokuu
Tournaments
Upcoming tournaments
Rome
Bordeaux
Turin
Rome
Parme
Paris
Search a tournament
Tournaments
Men (ATP)
Women (WTA)
Billie Jean King Cup 2024
Billie Jean King Cup 2023
Open d'Australie 2024
Sinner / Sabalenka
Roland Garros 2024
From 26 toukokuu to 9 kesäkuu
Wimbledon 2024
From 1 to 14 heinäkuu
US Open 2024
From 26 elokuu to 8 syyskuu
Challengers 2024
Playing tournaments
Mauthausen
Wuxi
Francavilla
Prague 1
Santos
Varnamo
Valldoreix
Trelew
Kursumlijska Banja
Trnava
Zephyrhills
Prague
Fukuoka
Saint-Gaudens
Luan
Sopo
Platja d'Aro
Bastad
Upcoming tournaments
Taipei
Tunis
Oeiras 4
Luan
Vic
Pensacola
Reggio Emilia
Kachreti
Madrid
Zagreb
Kurume
Anning
Monzon
Warmbad Villach
Bethany Beach
Rankings
Men (ATP)
Official
Live
Race
By country: France
Youth (-23)
Youth (-23) (France)
Challenger Race
Women (WTA)
Official
Live
Race
By country: France
Youth (-21)
Youth (-21) (France)
Increase
Holger Rune
+920
Stefanos Tsitsipas
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Decrease
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Novak Djokovic
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Videos
Categories
Funny
Interviews
Matches
News
Hot shots
Off-court
Most popular this week
Kohokohdat Iga Swiatek vs Sabalenka -finaalista Madridin savikentällä
Rublev vs Auger-Aliassime, Rotterdamin 2. kierroksen ottelun dramaattinen loppu
Kohokohdat Rublev vs Auger-Aliassime finaalissa Madridin savikentällä
Alcaraz täyttää 21 vuotta. Silmät auki, tässä on espanjalaisen Top 21 parasta otosta tähän mennessä!
Kohokohdat Auger-Aliassime vs Lehecka välierästä Madridin savikentällä
Last video
03:23
Submit a video
Players
Men
Full list
By country: France
Women
Full list
By country: France
Search a player
Head to head of the day
vs
vs
Performance of the day
Wang d. Plipuech
6/4, 4/6, 6/3
451 rank difference
Suosio
Rafael Nadal
48,222 Fans
Novak Djokovic
43,847 Fans
Roger Federer
41,183 Fans
Alexander Zverev
25,148 Fans
Carlos Alcaraz
22,247 Fans
Full ranking
Suosio
Simona Halep
11,307 Fans
Iga Swiatek
10,252 Fans
Serena Williams
10,188 Fans
Garbiñe Muguruza
8,425 Fans
Angelique Kerber
8,371 Fans
Full ranking
4
40
Hurkacz H
1
30
Nadal R
4
40
Paul T
2
A
Karatsev A
30
Shang J
15
Napolitano S
1
15
Kasatkina D
4
00
Osaka N
2
6
00
Kerber A
1
3
30
Sasnovich A
4
30
Struplova J
4
40
Uchijima M
4
2
00
Kodat T
3
6
00
Vesely J
1
2
Oz I
6
6
Chwalinska M
4
5
6
15
Klizan M
1
7
3
40
Collarini A
Today
J.Draper
at 14:30
D.Medvedev
Today
M.Giron
at 17:00
A.Rublev
Today
C.Gauff
at 19:00
J.Cristian
2008
2024
2023
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Linz 2008
WTA Tier2 - From 20 to 26 lokakuu
14:04:12
4°C
view_headline
Order of play / Results
view_headline
Draw
info_outline
Info
comment
Analyses
Info
Official name
Generali Ladies Linz
Kaupunki
Linz, Austria
Paikka
Tips Arena
Luokka
WTA Tier2
Pinta
Kova (Sisä-)
Päivämäärä
From 20 to 26 lokakuu 2008 (6 days)
Palkintosumma
600,000 $
Website
www.generali-ladies.at
Prize list
2024
Ostapenko J
d.
Alexandrova E
62 63
2023
Potapova A
d.
Martic P
63 61
2021
Riske-Amritraj A
d.
Cristian J
26 62 75
2020
Sabalenka A
d.
Mertens E
75 62
2019
Gauff C
d.
Ostapenko J
63 16 62
2018
Giorgi C
d.
Alexandrova E
63 61
2017
Strycova B
d.
Rybarikova M
64 61
2016
Cibulkova D
d.
Golubic V
63 75
2015
Pavlyuchenkova A
d.
Friedsam A
64 63
2014
Pliskova K
d.
Giorgi C
67
4
63 76
4
2013
Kerber A
d.
Ivanovic A
64 76
6
2012
Azarenka V
d.
Goerges J
63 64
2011
Kvitova P
d.
Cibulkova D
64 61
2010
Ivanovic A
d.
Schnyder P
61 62
2009
Wickmayer Y
d.
Kvitova P
63 64
2008
Ivanovic A
d.
Zvonareva V
62 61
2007
Hantuchova D
d.
Schnyder P
64 62
2006
Sharapova M
d.
Petrova N
75 62
Share
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seeds
1
Ivanovic A
2
Zvonareva V
Lopullinen
3
Radwanska A
1/2 lopullinen
4
Schnyder P
2. kierros
5
Petrova N
Neljännesvälierä
6
Bartoli M
1/2 lopullinen
7
Pennetta F
Neljännesvälierä
8
Cornet A
1. kierros
736
missing translations
Please help us to translate TennisTemple