Fermer
art_track
11
News
chevron_right
12
Order of play / Results
chevron_right
13
Men Rankings
chevron_right
14
Women Rankings
chevron_right
6
Tournaments
chevron_right
6
Videos
chevron_right
13
Photos
gamepad
8
Prediction Game
chevron_right
15
My info
chevron_right
15
Matches to bet
chevron_right
10
My prediction
chevron_right
9
Rankings
chevron_right
12
Rules
forum
13
Forum & discussions
account_circle
Log In
Register
menu
person
Prediction game
5
Forum
Kirjaudu sisään
Register
Order of play / Results
Order of play
keskiviikko 8 toukokuu
Results
keskiviikko 8 toukokuu
tiistai 7 toukokuu
maanantai 6 toukokuu
sunnuntai 5 toukokuu
Tournaments
Upcoming tournaments
Rome
Bordeaux
Turin
Rome
Parme
Paris
Search a tournament
Tournaments
Men (ATP)
Women (WTA)
Billie Jean King Cup 2024
Billie Jean King Cup 2023
Open d'Australie 2024
Sinner / Sabalenka
Roland Garros 2024
From 26 toukokuu to 9 kesäkuu
Wimbledon 2024
From 1 to 14 heinäkuu
US Open 2024
From 26 elokuu to 8 syyskuu
Challengers 2024
Playing tournaments
Mauthausen
Wuxi
Francavilla
Prague 1
Santos
Varnamo
Valldoreix
Trelew
Kursumlijska Banja
Trnava
Zephyrhills
Prague
Fukuoka
Saint-Gaudens
Luan
Sopo
Platja d'Aro
Bastad
Upcoming tournaments
Taipei
Tunis
Oeiras 4
Luan
Vic
Pensacola
Reggio Emilia
Kachreti
Madrid
Zagreb
Kurume
Anning
Monzon
Warmbad Villach
Bethany Beach
Rankings
Men (ATP)
Official
Live
Race
By country: France
Youth (-23)
Youth (-23) (France)
Challenger Race
Women (WTA)
Official
Live
Race
By country: France
Youth (-21)
Youth (-21) (France)
Increase
Holger Rune
+920
Stefanos Tsitsipas
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Decrease
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Novak Djokovic
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Videos
Categories
Funny
Interviews
Matches
News
Hot shots
Off-court
Most popular this week
Kohokohdat Iga Swiatek vs Sabalenka -finaalista Madridin savikentällä
Nadalin jäähyväisseremonia viimeisen ottelunsa jälkeen Madridin savikentällä
Kohokohdat Auger-Aliassime vs Lehecka välierästä Madridin savikentällä
Rublev vs Auger-Aliassime, Rotterdamin 2. kierroksen ottelun dramaattinen loppu
Medvedev keskeyttää Leheckaa vastaan Madridin puolivälierässä. Ottelun kohokohdat.
Last video
08:06
Submit a video
Players
Men
Full list
By country: France
Women
Full list
By country: France
Search a player
Head to head of the day
vs
vs
Performance of the day
Kuramochi d. Imamura
6/3, 6/4
507 rank difference
Suosio
Rafael Nadal
48,138 Fans
Novak Djokovic
43,814 Fans
Roger Federer
41,181 Fans
Alexander Zverev
25,132 Fans
Carlos Alcaraz
22,221 Fans
Full ranking
Suosio
Simona Halep
11,308 Fans
Iga Swiatek
10,225 Fans
Serena Williams
10,189 Fans
Garbiñe Muguruza
8,427 Fans
Angelique Kerber
8,355 Fans
Full ranking
4
6
30
Walton A
2
1
00
Bolt A
6
Shimizu E
7
Bektas E
5
2
6
00
Kachmazov A
6
6
1
00
Hong S
3
40
Holt B
5
30
Sekulic P
1
6
6
A
Inglis M
5
7
4
40
Ma Y
5
A
Hule P
4
40
Sato N
2
0
7
00
Chen M
5
6
5
00
Giavara H
1
3
A
Zhao X
3
6
40
Morvayova V
2
30
Dang Y
3
40
Dong N
3
15
Naklo T
0
30
Liu Y
1
5
30
Bhosale R
2
7
00
Diyas Z
Today
A.Shevchenko
at 12:30
F.Marozsan
2010
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Bogota 2010
WTA International - From 15 to 21 helmikuu
00:31:43
19°C
view_headline
Order of play / Results
view_headline
Draw
info_outline
Info
comment
Analyses
Info
Official name
XVIII Copa BBVA Colsanitas
Kaupunki
Bogota, Colombia
Paikka
Centro de Alto Rendimiento Deportivo de Coldeportes
Luokka
WTA International
Pinta
Savi (Ulko-)
Päivämäärä
From 15 to 21 helmikuu 2010 (7 days)
Palkintosumma
220,000 $
Website
www.copacolsanitas.com
Prize list
2024
Osorio C
d.
Bouzkova M
63 76
5
2023
Maria T
d.
Stearns P
63 26 64
2022
Maria T
d.
Pigossi L
63 46 62
2021
Osorio C
d.
Zidansek T
57 63 64
2019
Anisimova A
d.
Sharma A
46 64 61
2018
Schmiedlova A
d.
Arruabarrena L
62 64
2017
Schiavone F
d.
Arruabarrena L
64 75
2016
Hartman I
d.
Soler-Espinosa S
62 26 64
2015
Pereira T
d.
Shvedova Y
76
2
61
2014
Garcia C
d.
Jankovic J
63 64
2013
Jankovic J
d.
Ormaechea P
61 62
2012
Arruabarrena L
d.
Panova A
62 75
2011
Dominguez Lino L
d.
Johansson M
26 63 62
2010
Duque-Marino M
d.
Kerber A
64 63
2009
Martinez Sanchez M
d.
Dulko G
63 62
2008
Llagostera Vives N
d.
Salerni M
60 64
2007
Vinci R
d.
Garbin T
67
0
64 03 ab
2006
Dominguez Lino L
d.
Pennetta F
76
0
64
Palkintosumma
Voittaja
280 Points
37,000 $
Lopullinen
200 Points
19,000 $
1/2 lopullinen
130 Points
10,200 $
Neljännesvälierä
70 Points
5,340 $
2. kierros
30 Points
2,950 $
1. kierros
1 Points
1,725 $
Share
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seeds
1
Dulko G
1/2 lopullinen
2
Suarez Navarro C
1. kierros
3
Errani S
Neljännesvälierä
4
Hercog P
1. kierros
5
Kerber A
Lopullinen
6
Zahlavova S
Neljännesvälierä
7
Koukalova K
Neljännesvälierä
8
Parra Santonja A
1/2 lopullinen
736
missing translations
Please help us to translate TennisTemple