Fermer
art_track
6
News
chevron_right
14
Order of play / Results
chevron_right
7
Men Rankings
chevron_right
15
Women Rankings
chevron_right
6
Tournaments
chevron_right
13
Videos
chevron_right
5
Photos
gamepad
15
Prediction Game
chevron_right
14
My info
chevron_right
9
Matches to bet
chevron_right
5
My prediction
chevron_right
7
Rankings
chevron_right
15
Rules
forum
7
Forum & discussions
account_circle
Log In
Register
menu
person
Prediction game
5
Forum
Kirjaudu sisään
Register
Order of play / Results
Order of play
torstai 30 toukokuu
Results
torstai 30 toukokuu
keskiviikko 29 toukokuu
tiistai 28 toukokuu
maanantai 27 toukokuu
Tournaments
Playing tournaments
Roland Garros
Roland Garros
Upcoming tournaments
Surbiton
Makarska
Search a tournament
Tournaments
Men (ATP)
Women (WTA)
Billie Jean King Cup 2024
Billie Jean King Cup 2023
Open d'Australie 2024
Sinner / Sabalenka
Roland Garros 2024
From 26 toukokuu to 9 kesäkuu
Wimbledon 2024
From 1 to 14 heinäkuu
US Open 2024
From 26 elokuu to 8 syyskuu
Challengers 2024
Playing tournaments
Little Rock
Vicenza
La Nucia
Baotou
Kiseljak
Carnac
Brescia
Troisdorf
Montemor-O-Novo
Otocec 2
Klagenfurt
Santo Domingo 4
La Marsa
Changwon
Upcoming tournaments
Prostejov
Heilbronn
Tyler
Zagreb
Santa Fe
Setubal
Cordoba
Grasse
Kursumlijska Banja 2
Roland Garros Junior
Surbiton
Sumter
Caserta
La Marsa 2
Montemor-O-Novo 2
Daegu
Kursumlijska Banja 2
Roland Garros Junior
Rankings
Men (ATP)
Official
Live
Race
By country: France
Youth (-23)
Youth (-23) (France)
Challenger Race
Women (WTA)
Official
Live
Race
By country: France
Youth (-21)
Youth (-21) (France)
Increase
Holger Rune
+920
Stefanos Tsitsipas
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Decrease
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Novak Djokovic
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Videos
Categories
Funny
Interviews
Matches
News
Hot shots
Off-court
Most popular this week
Katso Nadal vs Zverev koko ottelu Roland-Garros 2022:n miesten välierässä.
Katso Nadalin haastattelu 1. kierroksen ottelun jälkeen. Ehkä hänen viimeinen Roland-Garrosissa.
Mpetshi Perricard voitti ensimmäisen ATP-tittelinsä voittamalla Etcheverryn Lyonin finaalissa ! Tässä ovat ottelun kohokohdat.
Katso Nadal pelaa Roland-Garros 2024:n toisen päivän pisteessä
Alcaraz täyttää 21 vuotta. Silmät auki, tässä on espanjalaisen Top 21 parasta otosta tähän mennessä!
Last video
01:52
Submit a video
Players
Men
Full list
By country: France
Women
Full list
By country: France
Search a player
Head to head of the day
vs
vs
Performance of the day
Ghibaudo d. Vatutin
6/3, 6/4
882 rank difference
Suosio
Rafael Nadal
48,754 Fans
Novak Djokovic
44,256 Fans
Roger Federer
41,198 Fans
Alexander Zverev
25,575 Fans
Carlos Alcaraz
22,567 Fans
Full ranking
Suosio
Simona Halep
11,339 Fans
Iga Swiatek
10,476 Fans
Serena Williams
10,195 Fans
Angelique Kerber
8,435 Fans
Garbiñe Muguruza
8,426 Fans
Full ranking
5
6
6
6
00
Hurkacz H
5
3
1
7
00
Nakashima B
5
3
3
00
Ofner S
2
6
6
00
Baez S
5
40
Darderi L
6
30
Griekspoor T
0
6
6
40
Shapovalov D
1
4
7
15
Tiafoe F
3
30
Sonego L
4
40
Zhang Z
2
6
6
3
40
Bergs Z
0
1
3
6
40
Marterer M
1
7
40
Collins D
1
6
40
Danilovic O
40
Ostapenko J
30
Tauson C
0
00
Samsonova L
1
00
Anisimova A
2
30
Svitolina E
3
15
Parry D
0
6
6
40
Siniakova K
2
7
3
40
Paquet C
4
5
7
30
Wang X
1
7
5
40
Tomova V
7
6
4
Badosa P
5
1
6
Putintseva Y
0
2
6
00
Abbagnato A
1
6
3
15
Seidel E
A.Zverev
starting soon...
D.Goffin
Today
N.Djokovic
at 15:00
R.Carballes
1994
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
Hambourg 1994
ATP Masters 1000 - From 2 to 8 toukokuu
14:07:35
10°C
view_headline
Order of play / Results
view_headline
Draw
info_outline
Info
comment
Analyses
Info
Official name
bet-at-home Open
Kaupunki
Hambourg, Germany
Paikka
Rothenbaum Club
Luokka
ATP Masters 1000
Pinta
Savi (Ulko-)
Päivämäärä
From 2 to 8 toukokuu 1994 (6 days)
Palkintosumma
1,470,000 $
Website
www.german-open-hamburg.de
Prize list
2023
Zverev A
d.
Djere L
75 63
2022
Musetti L
d.
Alcaraz C
64 67
6
64
2021
Carreno Busta P
d.
Krajinovic F
62 64
2020
Rublev A
d.
Tsitsipas S
64 36 75
2019
Basilashvili N
d.
Rublev A
75 46 63
2018
Basilashvili N
d.
Mayer L
64 06 75
2017
Mayer L
d.
Mayer F
64 46 63
2016
Klizan M
d.
Cuevas P
61 64
2015
Nadal R
d.
Fognini F
75 75
2014
Mayer L
d.
Ferrer D
67
3
61 76
4
2013
Fognini F
d.
Delbonis F
46 76
8
62
2012
Monaco J
d.
Haas T
75 64
2011
Simon G
d.
Almagro N
64 46 64
2010
Golubev A
d.
Melzer J
63 75
2009
Davydenko N
d.
Mathieu P
64 62
2008
Nadal R
d.
Federer R
75 67
3
63
2007
Federer R
d.
Nadal R
26 62 60
2006
Robredo T
d.
Stepanek R
61 63 63
2005
Federer R
d.
Gasquet R
63 75 76
4
2004
Federer R
d.
Coria G
46 64 62 63
2003
Coria G
d.
Calleri A
63 64 64
2002
Federer R
d.
Safin M
61 63 64
2001
Portas A
d.
Ferrero J
46 62 06 76
5
75
2000
Kuerten G
d.
Safin M
64 57 64 57 76
3
1999
Rios M
d.
Zabaleta M
67
5
75 57 76
5
62
1998
Costa A
d.
Corretja A
62 60 10 ab
1997
Medvedev A
d.
Mantilla F
60 64 62
1996
Carretero R
d.
Corretja A
26 64 64 64
1995
Medvedev A
d.
Ivanisevic G
63 62 61
1994
Medvedev A
d.
Kafelnikov Y
64 64 36 63
1993
Stich M
d.
Chesnokov A
63 67
1
76
7
64
1992
Edberg S
d.
Stich M
57 64 61
1991
Novacek K
d.
Gustafsson M
63 63 57 06 61
1990
Aguilera J
d.
Becker B
61 60 76
1989
Lendl I
d.
Skoff H
64 61 63
1988
Carlsson K
d.
Leconte H
62 61 64
1987
Lendl I
d.
Mecir Sr. M
61 63 63
1986
Leconte H
d.
Mecir Sr. M
62 57 64 62
1985
Mecir Sr. M
d.
Sundstrom H
64 61 64
1984
Aguilera J
d.
Sundstrom H
64 26 26 64 64
1983
Noah Y
d.
Higueras J
36 75 62 60
1982
Higueras J
d.
McNamara P
46 67 76 63 76
1981
McNamara P
d.
Connors J
76 61 46 64
1980
Solomon H
d.
Vilas G
67 62 64 26 63
1979
Higueras J
d.
Solomon H
36 61 64 61
1978
Vilas G
d.
Fibak W
62 64 62
1977
Bertolucci P
d.
Orantes M
63 46 62 63
1976
Dibbs E
d.
Orantes M
64 46 61 26 61
1975
Orantes M
d.
Kodes J
36 62 62 46 61
1974
Dibbs E
d.
Ploetz H
62 62 63
1973
Dibbs E
d.
Meiler K
61 36 76 63
1972
Orantes M
d.
Panatta A
63 98 60
1971
Gimeno A
d.
Szoke P
63 62 62
1970
Okker T
d.
Nastase I
46 63 63 64
1969
Roche T
d.
Okker T
61 57 75 86
1968
Newcombe J
d.
Drysdale C
63 62 64
Share
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seeds
1
Stich M
1/2 lopullinen
2
Edberg S
2. kierros
3
Ivanisevic G
2. kierros
4
Medvedev A
5
Gustafsson M
Neljännesvälierä
6
Muster T
3. kierros
7
Becker B
2. kierros
8
Korda P
3. kierros
736
missing translations
Please help us to translate TennisTemple