Fermer
art_track
5
News
chevron_right
5
Order of play / Results
chevron_right
10
Men Rankings
chevron_right
12
Women Rankings
chevron_right
14
Tournaments
chevron_right
5
Videos
chevron_right
13
Photos
gamepad
7
Prediction Game
chevron_right
9
My info
chevron_right
11
Matches to bet
chevron_right
7
My prediction
chevron_right
7
Rankings
chevron_right
12
Rules
forum
15
Forum & discussions
account_circle
Log In
Register
menu
person
Prediction game
5
Forum
Kirjaudu sisään
Register
Order of play / Results
Order of play
perjantai 28 kesäkuu
Results
perjantai 28 kesäkuu
torstai 27 kesäkuu
keskiviikko 26 kesäkuu
tiistai 25 kesäkuu
Tournaments
Playing tournaments
Majorque
Eastbourne
Bad Hombourg
Eastbourne
Upcoming tournaments
Wimbledon
Wimbledon
Search a tournament
Tournaments
Men (ATP)
Women (WTA)
Billie Jean King Cup 2024
Billie Jean King Cup 2023
Open d'Australie 2024
Sinner / Sabalenka
Roland Garros 2024
Alcaraz / Swiatek
Wimbledon 2024
From 1 to 14 heinäkuu
US Open 2024
From 26 elokuu to 8 syyskuu
Challengers 2024
Playing tournaments
Milan
Ibague
Brussels
Bakio
Hillcrest
Klosters
Satu Mare
Bourg-en-Bresse
Doksy - Stare Splavy
Palma del Rio
Taipei 2
Klosters
Tarvisio
Perigueux
Upcoming tournaments
Bloomfield Hills
Karlsruhe
Brasov
Modène
Troyes
Marburg
Getxo
Laval
Ajaccio
Montpellier
Rome
Getxo
Hillcrest
Stuttgart-Vaihingen
Amstelveen
Nakhon Si Thammarat 2
Hong Kong
Rankings
Men (ATP)
Official
Live
Race
By country: France
Youth (-23)
Youth (-23) (France)
Challenger Race
Women (WTA)
Official
Live
Race
By country: France
Youth (-21)
Youth (-21) (France)
Increase
Holger Rune
+920
Stefanos Tsitsipas
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Decrease
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Novak Djokovic
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Videos
Categories
Funny
Interviews
Matches
News
Hot shots
Off-court
Most popular this week
Kohokohtia Sinnerin voittaessa 1. tittelinsä maailmanlistan ykkösenä Hurkaczia vastaan Hallein nurmella.
Kohokohdat Pegulan pelastamasta viidestä ottelupisteestä Kalinskajaa vastaan voittaakseen finaalin Berliinin nurmella.
Kohokohdat Paulin ja Musettin finaalista Queen'sin nurmella (Lontoo).
Carlos Alcaraz voitti Jack Draperin Queensissa !
Draper kohtaa Paulin, Fritz vastaan Thompson, Musetti & Korda | Queen's 2024 neljännesfinaalin kohokohdat
Last video
06:36
Submit a video
Players
Men
Full list
By country: France
Women
Full list
By country: France
Search a player
Head to head of the day
vs
vs
Performance of the day
Valentova d. Dmitruk
6/3, 6/2
1065 rank difference
Suosio
Rafael Nadal
48,879 Fans
Novak Djokovic
44,651 Fans
Roger Federer
41,279 Fans
Alexander Zverev
26,072 Fans
Carlos Alcaraz
23,270 Fans
Full ranking
Suosio
Simona Halep
11,344 Fans
Iga Swiatek
10,744 Fans
Serena Williams
10,212 Fans
Angelique Kerber
8,463 Fans
Garbiñe Muguruza
8,427 Fans
Full ranking
0
40
Tomova V
1
A
Vekic D
3
6
2
00
Tabilo A
3
2
6
00
Monfils G
3
3
40
Dalla Valle E
0
6
00
Jianu F
T.Fritz
starting soon...
A.Vukic
2023
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
Pune 2023
ATP 250 - From 2 to 7 tammikuu
20:30:48
24°C
view_headline
Order of play / Results
view_headline
Draw
info_outline
Info
comment
Analyses
view_headline
Qualifications
Info
Official name
Tata Open Maharashtra
Kaupunki
Pune, India
Paikka
Mhalunge Balewadi Tennis Complex
Luokka
ATP 250
Pinta
Kova (Ulko-)
Päivämäärä
From 2 to 7 tammikuu 2023 (6 days)
Qualifications
lauantai 31 joulukuu
Palkintosumma
642,735 $
Website
www.chennaiopen.org
Prize list
2023
Griekspoor T
d.
Bonzi B
46 75 63
2022
Sousa J
d.
Ruusuvuori E
76
9
46 61
2020
Vesely J
d.
Gerasimov E
76
2
57 63
2019
Anderson K
d.
Karlovic I
76
4
67
2
76
5
2018
Simon G
d.
Anderson K
76
4
62
2017
Bautista Agut R
d.
Medvedev D
63 64
2016
Wawrinka S
d.
Coric B
63 75
2015
Wawrinka S
d.
Bedene A
63 64
2014
Wawrinka S
d.
Roger-Vasselin E
75 62
2013
Tipsarevic J
d.
Bautista Agut R
36 61 63
2012
Raonic M
d.
Tipsarevic J
67
4
76
4
76
4
2011
Wawrinka S
d.
Malisse X
75 46 61
2010
Cilic M
d.
Wawrinka S
76
2
76
3
2009
Cilic M
d.
Devvarman S
64 76
3
2008
Youzhny M
d.
Nadal R
60 61
2007
Malisse X
d.
Koubek S
61 63
2006
Ljubicic I
d.
Moya C
76
0
62
2005
Moya C
d.
Srichaphan P
36 64 76
5
2004
Moya C
d.
Srichaphan P
64 36 76
5
2003
Srichaphan P
d.
Kucera K
63 61
2002
Canas G
d.
Srichaphan P
64 76
2
2001
Tabara M
d.
Stoliarov A
62 76
4
2000
Golmard J
d.
Hantschk M
63 67
6
63
1999
Black B
d.
Schuettler R
64 16 63
1998
Rafter P
d.
Tillstrom M
63 64
1997
Tillstrom M
d.
Radulescu A
64 46 75
1996
Enqvist T
d.
Black B
62 76
3
Palkintosumma
Voittaja
250 Points
97,760 $
Lopullinen
150 Points
57,025 $
1/2 lopullinen
90 Points
33,525 $
Neljännesvälierä
45 Points
19,425 $
2. kierros
20 Points
11,280 $
1. kierros
0 Points
6,895 $
Share
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seeds
1
Cilic M
Neljännesvälierä
2
Van de Zandschulp B
1/2 lopullinen
3
Ruusuvuori E
2. kierros
4
Baez S
2. kierros
5
Molcan A
1. kierros
6
Krajinovic F
Neljännesvälierä
7
Munar J
1. kierros
8
Karatsev A
1/2 lopullinen
Top 5
+ all
1
Edgar~21
31
pts
2
KisaKwaK
30
pts
3
jimileborgne
29
pts
4
yoshi
23
pts
5
Kim_
20
pts
Participer
736
missing translations
Please help us to translate TennisTemple